Informacje ogólne

PMPG Polskie Media S.A. (GPW: PMPG) notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółka holdingowa inwestująca w sektor mediów.

Do Grupy Kapitałowej należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca tygodnika „wprost.pl” oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika „Do Rzeczy” oraz magazynu „Historia Do Rzeczy”.

PMPG Polskie Media S.A. silnie angażuje się w proces przemian cyfrowych. We współpracy z międzynarodowymi partnerami Quadtalent Europe Limited (spółką zależną od Quadtalent Technology) oraz North Summit Capital GP Limited, zamierza przyspieszyć transformację cyfrową Grupy Kapitałowej, jak i stworzyć innowacyjne modele biznesowe i platformy technologiczne bazujące na sztucznej inteligencji, których efektem ma być zbudowanie unikalnej i trwałej przewagi konkurencyjnej w Europie.

Bieżące informacje o działalności Grupy Kapitałowej PMPG można znaleźć na stronie internetowej firmy, a także na jej profilach w serwisach społecznościowych Facebook, Linkedin oraz Twitter.

___________

Spółka powstała w 1998 r. z kapitałem założycielskim 20 000 PLN jako start-up, wydając magazyn studencki. Od 2006 r. jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2005 r. PMPG odkupiła od funduszu inwestycyjnego Barrings magazyn MACHINA. W 2007 r. od grupy Hachette Filipacchi - miesięcznik FILM. Pod koniec 2009 r. PMPG kupiła 80 proc. udziałów w AWR WPROST. Przeprowadzony wtedy relaunch tygodnika WPROST doczekał się m.in. wyróżnienia w wydaniu tematycznym „Media & Marketing Polska” – „Wydawcy 2011”. W 2011 r. PMPG uzyskała licencję na wydanie polskiej edycji magazynu Bloomberg Businessweek, który był wydawany od września 2011 r. do października 2012 r. W styczniu 2013 r. wprowadziła na rynek konserwatywny tygodnik „Do Rzeczy".

Kontakt dla inwestorów

Kontakt
PMPG Polskie Media SA